Araba Aküleri Nasıl Geri Dönüştürülür ve Neden Önemlidir?

Geri dönüşüm ile dünya dönüyor. Geri dönüşüm için plastik şişeler veya soda kutularının geri dönüşümü olduğunu herkes tarafından bilinen bir şey. Peki bir akünün geri dönüşümün de olduğunu biliyor muydunuz? Çevreyi korumak için birçok nedenden dolayı geri dönüşüm gereklidir. Araba akülerininde geri dönüştürülmesi de bir güvenlik meselesidir.Araba akülerinde bulunan sülfürik asit gibi tehlikeli maddeler bulunduğu için doğru koşullar altında geri dönüştürülmelidir.

Araba Aküsü Geri Dönüşü İçin Nereye Gidilir?

Pilleri geri dönüştürmek için akuoutlet.com adresinde bulabileceğiniz adreste geri dönüştürebilirsiniz. Burada eski akünüzü alıyoruz yenisini indirimli şekilde teslim ediyoruz. Bu sayede iyi , kaliteli ve yüksek verimli akülere uygun fiyata sahip olabiliyorsunuz. akuoutlet.com Ankara’da akü ile ilgili tüm sorularınızın yanıtı olacaktır.

Akünün Geri Dönüşüm Süreci Ne Kadardır?

Akünüz geri dönüştürdüğünüzde, akünüz üç parçaya ayrılır: plastik, kurşun, elektrolitler

Plastik: Dış plastik kasa, küçük plastik topaklara bölünür. Bu topaklar sonunda diğer araba aküleri için yeni yuva için eritilir.

Kurşun: Plastik gibi, kurşun da kurşun külçelerinde eritilir. Yeni akü parçaları geri dönüştürülmüş kurşundan oluşacaktır.

Elektrolitler: Bu geri dönüşüm sürecinin en önemli parçasıdır. Sülfürik asit kullanımı burada gereklidir. Eğer sülfürik asit, uygun şekilde kullanılmaz ve atılmazsa sağlığınız ve çevreniz için tehlikeli olan zehirli dumanlar çıkarabilir.

Araba Aküsünün Geri Dönüşümü Neden Önemlidir ?

Kurşun asitli akülerin %90’ı geri dönüştürebiliyor. Yıllarca cam şişeler yalnızca %26 oranında geri dönüştürülüyor. Alüminyum %55 oranında… Bu değerlere bakıldığında akülerin geri dönüşüm oranı dünyada ki en yüksek sayıların arasına girmekte. Bu yüzden Akü geri dönüşümü önemlidir. Akü geri dönüştürüldüğünde

Akünüz mü Bitti ? Akünüz Bittiğinde Ne Yapılmalı?
Navigation

Sepetim

Close
Viewed

Son Görüntülenenler

Close

Great to see you here !

E-posta adresinize bir şifre gönderilecektir.

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our gizlilik ilkesi.

Already got an account?

Quickview

Close

Categories